Š. m. balandžio 18 d. Vilniuje įvyko LGVS Valdybos posėdis, kuriame dalyvavo 8 Valdybos nariai ir 5 svečiai.

Posėdžio pradžioje VšĮ CPO LT vadovas Darius Vedrickas skaitė pranešimą apie pirkimus per CPO LT elektroninį katalogą ir vylėsi, kad šis susitikimas paskatins glaudesnį ir efektyvesnį bendradarbiavimą. Pranešimo metu akcentuota, kad CPO LT sukurtas įrankis yra orientuotas į mažas organizacijas. Tyrimai rodo, kad pastarosioms įvykdyti pirkimą kainuoja 3 kartus brangiau nei didelei įmonei. Be to, 70 procentų darbuotųjų, kurie yra atsakingi už viešuosius pirkimus, tai nėra vienintelis darbas, todėl jie nespėja sekti visų pakeitimų ir aktualijų.

„Mums labai svarbu žinoti Perkančiųjų organizacijų, kurios naudojasi mūsų katalogu, poreikius, nes pastarieji bėgant laikui keičiasi. Šiuo metu yra sukurta 30 pirkimo modulių. Daugeliui čia susirinkusių visi jie ir reikalingi“, – susitikimo metu kalbėjo D. Vedrickas ir pakvietė LGVS narius aktyviai teikti siūlymus, kai būna paskelbiami techninės specifikacijos projektai. Susitikimo metu buvo sutarta, kad kvietimas bendradarbiauti ir teikti konkrečius pasiūlymus bei pastabas bus siunčiama per LGVS referentę, kuri visas nuomones perduos CPO LT.

Pokalbio metu D. Vedrickas itin akcentavo ir ragino sveikatos priežiūros įstaigas bendradarbiauti ir drauge vykdyti pirkimus: „Konsoliduoti vaistų pirkimai – neišnaudotos galimybės sutaupyti. Kol kas tokius pirkimus vykdė tik didžiosios sveikatos priežiūros įstaigos. Atlikta analizė rodo, kad perkant tokiu būdu kaina gali būti mažesnė net apie 60 procentų“.

LGVS prezidentas, VšĮ Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras ir VšĮ Karoliniškių poliklinikos direktorė Jelena Kutkauskienė pastebėjo, kad naudingiausia būtų, jei, vykdant konsoliduotus pirkimus, apsijungtų tiek darbo profiliu, tiek apimtimi panašios sveikatos priežiūros įstaigos.

Posėdžio metu nutarta plėtoti bendradarbiavimą su VšĮ CPO LT.